Shiwath
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Przez pustą ścieżkę kroki me prowadzą, przez pustą ścieżkę chodzić co dzień muszę. Może o ścieżkę inni też zawadzą, może tak samo oddadzą swą duszę. Gdy się rozglądam, nikogo nie widzę, lecz gdy wzrok spuszczę, spojrzeń czuję wiele...
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Złote Aleje

Go down 
5 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Lady Vernea
Najwyższa Cesarzowa Shiwath
Lady Vernea


Liczba postów : 96

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyPią Sie 02, 2013 12:42 pm

Aleje należą chyba do jednych z najspokojniejszych miejsc w całym Shiwath. Żeliwne latarnie oświetlają bajecznie kamienną kostkę, którą wyłożone są ścieżki, a zza murów spoglądają na spacerujących zwisające gałęzie pachnących krzewów czy drzew owocowych. Alejki prowadzą do oświetlonego lampiony niedużego strumyka.
Powrót do góry Go down
https://biala-sowa.forumpl.net
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 5:36 pm

-Laj, laj, laj, laj - nuciłam sobie pod nosem radosnym tonem. W końcu dostałam normalną pracę, bo to czym wcześniej się zajmowałam nie każdemu się podoba. Siedziałam sobie na swoim wilczku, trzymając w jednej dłoni długi patyk z łuczywem na końcu. Wkrótce słońce zajdzie a do moich obowiązków będzie należało oświetlenie tej dzielnicy. Klepnęłam wolną ręką w ciałko wilka by zatrzymał się.
- No i co Saa...
Gdy tylko zwróciłam się w ten sposób do wilka ten od razu warknął. Nie lubił gdy tak się do niego zwracam, jednak lubiłam go drażnić i wdawać się z nim w kłótnie o ile to było możliwe.
-No już, już Sagarell, trzeba zobaczyć jak to wszystko działa.
Zeszłam z niego podchodząc do jednego z drzew gdzie odłożyłam łuczywo. Podeszłam do najbliższego z lampionów aby im się przyjrzeć.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 6:05 pm

Uliczką kroczyła postać z tobołkiem na ramieniu. Był dość wysoki, krok miał powolny i miarowy, więc albo mu się nie spieszyło, albo pogrążył się w swoich myślach tak bardzo, że zapomniał o tym, co działo się dookoła niego. W przypadku Libry Taegana ta druga opcja była o wiele bardziej prawdopodobna, choćby dlatego, że teoretycznie pałacowemu kronikarzowi zawsze gdzieś się spieszyło.
Zmierzchało. Ludzi na drodze było mniej, w domach zapalały się pierwsze światła. Libra wyczekiwał blasku latarni.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 6:14 pm

-No dobra Sagarel czas zacząć robotkę, już zmierzcha.
Byłam podekscytowana jak dziecko, które pierwszy raz coś ukradło. No nie trochę spaczone te moje myślenie, ale tak to jest jak wychowuje wśród złodziei. Po dokładnym zbadaniu doszłam do wniosku, że te całe lampiony są o wiele lepsze niż w Amalur, w końcu świeca "wiecznym ogniem". Jak mi to wyjaśnili. Było widać też, że są przystosowane do ciepła jak i zimna. Z tego co się już dowiedziałam większość roku trwa tu zima, ale nie przeszkadzało mi to na wzgląd, że sama mieszkałam w górach gdzie pogoda wciąż się zmieniała. Jednak cieszyłam się, że trafiłam tutaj w porę cieplejszą. Wilczek podał mi moje łuczywo- Ach jaki wytrenowany- i już miałam zapalić pierwszy lampion gdy Sagarell zawarczał
- ostatnio coś często warczysz - zwróciłam się do wilczka, ale szybko zauważyłam że tym razem miał powód.
-Ach witam - Powiedziałam do nieznajomego radośnie.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 6:25 pm

Jedyne widoczne oko Libry rozjaśniło się, jakby mgła się w nim rozeszła i kronikarz zamrugał. Przystanął.
- Dobry wieczór - odrzekł. - Przepraszam, chyba się zamyśliłem... no tak, pani jest tym nowym latarnikiem?
Sięgnął do swojej sakiewki i wydobył z niej notesik i pióro.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 6:31 pm

-A tak, tak, od dziś zaczynam - odpowiadałam radośnie - Zapaliłam łuczywko i przechodząc obok lampionów zapalałam je po kolei. Nie było to trudne zadanie, ani nie było w tym nic aż tak ciekawego jednak sama taka praca sprawiała mi radość.
- A Pan kim jest? -zapytałam bezpośrednio, jednak póki co już więcej nie zwracałam na niego uwagi, jedynie musiałam trzepnąć Łuczywem Sage by nie warczał jak głupi. Wilk trzymał się blisko mnie i patrzył wrogo na nieznajomego.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 6:48 pm

- Jestem pałacowym kronikarzem - odrzekł. - Libra Taegan. Chciałbym się czegoś o panience dowiedzieć, do kroniki urzędu.
Otworzył notesik.
- Mogę?
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 6:51 pm

Zatrzymałam się nagle przy kronikarzu.
-Ale że tak o mnie -? Moje różne barwne oczka aż świeciły z zachwytu, a tak na prawdę po prostu odbijało się w nich światło z pobliskiej latarni.
-Zobacz Sagarell, jaki  miły pan - zwróciłam się do wilczka jednak szybko zwróciłam uwagę na Librze.
- Jeśli to panu odpowiada, to nie ma problemu. Na tyle ile mogę tyle odpowiem. - no cóż w końcu wszystkiego nie mogła też powiedzieć.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 6:56 pm

Libra zerknął na wilka. Trochę się znał na opiece nad nimi, w końcu on sam dosiadał wilczycy, ale zwrócił uwagę na szczególną relację łączącą tych dwoje. On osobiście nie poświęcał Cahan tyle czasu, by mógł nazwać ją przyjaciółką.
- Chciałbym mieć wszystko na czysto w papierach. Mogę poczekać, aż skończy panienka pracę i wtedy gdzieś usiądziemy, dobrze?
W tobołku na plecach dźwigał, Kronikę Stolicy. Właśnie wracał z pasowania nowej Wielkiej Mistrzyni Uczelni. Impreza była przednia.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 7:00 pm

-Nie ma problemu. - Podrzuciłam kijek z łuczywkiem i szybko zajęłam się resztą lampionów. Skacząc i używając swej zwinności nie zajęło mi to wiele, tak mi się wydawało tym bardziej że wcześniej też zapaliłam część latarni. Przy ostatniej zatrzymałam się. Wzięłam same łuczywko w dłoń i przedostałam się najbliżej jak mogłam do lampionu. Chciałam zobaczyć z bliska moment zapalenia. Gdy to zrobiłam wróciłam z Sagarellem do pana kronikarza.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 7:12 pm

Libra w tym czasie przysiadł sobie na jakiejś ławeczce. Nadal wyglądał na rozkojarzonego. Kiedy panienka latarnik powróciła, wstał. Poprawił tobołek na ramieniu.
- Panienka gotowa? Więc tak, mogę prosić panienki godność?
Otworzył swój notesik.
W zasadzie to nie wyglądał na miłośnika literatury. Opaska na oku wskazywała raczej awanturniczy tryb życia, a choć Libra nie był potężnej budowy, jego sylwetka nie wskazywała też na to, by całe dnie spędzał na skrobaniu w kronikach. Potarł się jedną dłonią po karku.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 7:16 pm

Prawdopodobnie byłam zbyt łatwowierna, nie to co mój wilczek ale był ze mną a ja też umiałam co nieco więc się nie bałam. W razie co mogłam mu przywalić z kijka. Ale byłam już za bardzo nim zainteresowana. Przysiadłam sobie obok Kronikarza, a Saga położył mi się w nogach.
- Jestem Nihal Troisi. - Odpowiedziałam bezczelnie patrząc się to na jego tobołek albo na opaskę na oku. No co zainteresowało mnie to.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 7:26 pm

Libra nie zwrócił uwagi na tę bezczelność, ponieważ jego jedyne oko utkwione było w notesiku, kiedy zapisywał jej imię i nazwisko pięknym, równym i ozdobnym pismem.
- Pochodzi panienka z Shiwath? - spytał. - To nie są ważne informacje, więc nie musi ich panienka udzielać. Te pytania wynikają wyłącznie z tego, że lubię mieć w kronice komplet informacji.
Uniósł na nią wzrok i uśmiechnął się, pogodnie a jednak było w tym coś łobuzerskiego.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 7:41 pm

Spodobał mi się ten uśmiech, może dlatego że w przeszłości sama często miałam podobny. Oczywiście jednemu osobnikowi się to nie podobało, ale mimo to Sagarell tylko warczał cicho a ja co chwilę ręką go uspokajałam.
-Ach nie. Pochodzę z kraju Amalur, a dokładnie z Yolvan.
Odpowiedziałam szczerze. Pewnie i tak za wiele nie słyszał o tej krainie. Patrzyłam na notesik i zastanowiłam się czy dobrze mu sie tak pisze. Może i dopiero co zapaliłam latarnie jednak światło mogło być za słabe tym bardziej że używał on jednego oka.
- Czy dobrze siępanu tak pisze z tym jednym okiem no i przy takim świetle? Nie zaszkodzi to temu zdrowemu oku? - Zapytałam spokojnie. Nie żebym się jakoś specjalnie martwiła ale jednak można czasem udawać grzeczną.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 7:55 pm

Nihal nie doceniła Libry. Stwierdzenie, że jego wiedza była szeroka, było pewnym niedopowiedzeniem.
- Ah, mały kraj, ale surowy i niełatwo tam żyć - rzekł. - Góry, pustynie... mimo wszystko właśnie takie miejsca uczą przetrwania, prawda?
Zapisał nazwę.
- Dziękuję, na co dzień pracuję przy świecach, więc jestem przyzwyczajony. Na szczęście mam bardzo dobry wzrok.
Uśmiechnął się znów kątem warg.
- Co jeszcze... ah tak, byłbym zapomniał. Ciekawi mnie, jakiej rasy i w jakim wieku jest nasza nowa panienka latarnik. I na tym skończę, myślę, że te dane dadzą mi dostateczny obraz.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 8:06 pm

-Ocho - zaklaskałam wydając zaskocony dźwięk - Pan nawet zna Amalur - mówiąc to patrzyłam na Sage, ale ten tylko odwrócił wzrok ode mnie i zaczął czyścić sobie łapę. Z nim zawsze tak jest.
- Tak przetrwania, na pewno uczą - uśmiechnęłam się najszerzej jak umiałam, jednak teraz w mojej głowie panowały jedynie wspomnienia ze starego zawodu.
-Jestem Banshe - Odpowiedziałam z dumą. Tak jakoś zawsze byłam dumna ze swojej rasy choć wcale nie górowaliśmy na szczeblu w rasach.
- I myślałam, że raczej pytania o wiek będą pomijane. - no cóż mimo wszystko kobiet o wiek nigdy nie pytają, a ja już trochę tych wiosen mam.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 8:13 pm

- No tak, przepraszam, żądza wiedzy czasem przyćmiewa moje dobre wychowanie. Proszę o wybaczenie.
Libra zapisał rasę, podmuchał na pergamin, by atrament szybciej wsiąkł i zatrzasnął notesik. Umieścił go z powrotem w swojej sakiewce.
- Właściwie to wszystko, bardzo dziękuję.
Ściemniło się już zupełnie. Libra spojrzał w rozgwieżdżone niebo. Trochę tęsknił za zimą. Shiwah w śniegu było znacznie piękniejsze.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 8:18 pm

-Nie ma za co - odpowiedziałam grzecznie i po raz n-ty spojrzałam na tobołek. Nie żeby to miłe czy coś ale ciekawość po woli zwyciężała. Nawet sam Sagarell wstał i zaczął go wąchać.
-No a kim pan jest? Skąd pochodzi? Dlaczego akurat kronikarz? Ile pan ma lat? No i co pan ma w tym Tobołku - no tak to ostatnie pytanie musiałam zadać.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 8:25 pm

Brwi rudzielca uciekły do góry, kryjąc się pod rudą czupryną, gdy Nihal zbombardowała go pytaniami.
- W zasadzie to w odpowiedzi mógłbym wysnuć całkiem długą opowieść - zauważył. - Ale postaram się odpowiadać precyzyjnie. Jestem prostym chłopakiem, którego przygarnął dawny pałacowy kronikarz, zaopiekował się mną i wykształcił. A ja go zastąpiłem. Pochodzę z Radganu, małej nieważnej wysepki. Lat mam więcej, niż bym chciał. A w tobołku mam coś tak ważnego, że wolałbym o tym nie rozmawiać.
Na koniec uśmiechnął się lekko.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 8:32 pm

Zaśmiałam się cicho kiedy zniknęły mu brwi pod jego grzywką. No cóż mogłam się tego spodziewać, tak samo i tego że nie powie co tam ma,
- No ale skoro to takie ważne to dlaczego nosisz ze sobą? - no cóż nie umiałam odpuścić al,e przynajmniej Saga wrócił do mych nóg, by się połasić. Jak na wilka, był chyba zbyt rozpieszczony.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 8:36 pm

- Dlatego, że było mi potrzebne jeszcze przed jakąś godziną - odrzekł.
Nie zwrócił uwagi na nagłe przejście na "ty". Nie miało to dla niego wielkiego znaczenia, sam jednak wolał nie zwracać się do pań zbyt bezpośrednio.
- Moja praca niestety trwa przez całą dobę.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 8:47 pm

Ach no tak już się czymś zainteresowałam i już prawie straciłam głowię, ale cicho muszę wrócić na dobre tory.
-Proszę mi wybaczyć za tą wcześniejszą bezpośredniość. No cóż, to pewnie Pan ma wiele na głowie. - I znów byłam grzeczna i uporządkowana, przynajmniej tak mi się wydawało. Wstałam tej ławeczki i zaczęłam się przechadzać aby zapomnieć nieco o tajemniczej zawartości tobołka. No nic byłam trochę ciekawska, a może trochę bardziej ale chyba umiem to przetrzymać. W końcu ja też mam swoją pracę.
-No i chyba lubi Pan przebywać z książkami - tym razem chyba już bardziej stwierdzam niż pytam, tylko po co?
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 8:55 pm

- Właściwie to kocham - przyznał, również się podnosząc. - Każdy ma jakąś swoją namiętność, moją bez wątpienia są książki.
Kącik jego warg drgnął.
- Odprowadzić panienkę dokądś?
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 9:04 pm

-Kocha Pan... - powtórzyłam cicho bardziej do siebie a kącik ust uniósł się ku górze. Pomimo iż wychowywana byłam przez pełną rodzinę, panią Kapitan od złodziei nigdy nie mogłam powiedzieć by w całym moim życiu wystąpiła miłość. Tak na prawdę chyba tego jeszcze nie doświadczyłam. Nawet moje stosunki z Sagarell`em chyba takie nie były, bo jakoś nie sądzę bym rzuciła mu się na ratunek w ogień czy na wojnie. W końcu ofiary zawsze jakieś są, a ja wcale nie jestem odpowiedzialna za zmniejszenie tej ilości osób co giną.
-Sama nie wiem. Nogi chyba mnie już świerzbią od siedzenia, a okolicy tak na prawdę dobrze nie znam. - mówiąc to chwyciłam za kij z łuczywkiem i zawiązałam sobie na plecach.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 9:10 pm

Ta nieprecyzyjna odpowiedź wprawiła Librę w lekkie zakłopotanie, ale doszedł do wniosku, że musiało to chyba znaczyć odmowę.
- W porządku, i tak powinienem wracać do pałacu. Oddać tobołek - powiedział z chrypliwym półśmiechem. - Miło było poznać.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 9:14 pm

-Mi także było miło poznać Pana... tak mi się wydaje - dodałam to krótkie zdanie po chwili wahania, gdyż wciąż nie mogłam stwierdzić czy znam tę osobę. Był chyba bardziej tajemniczy niż ja sama, ale to nie powinno mnie dziwić. Zagwizdałam cicho a wilk znalazł się przy mnie, jednak przed tym chwilę stał przed Librą jakby czegoś wyczekiwał.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 9:22 pm

Libra spojrzał na wilka. Jeśli dobrze rozumował, a rozumował na podstawie zachowań swojej Cahan, to wilk miał bardzo jednoznaczną intencję.
- Ciebie też miło było poznać.
Cahan właśnie o to by chodziło, ale Libra nie był pewien, czy ten wilk również właśnie to miał na myśli.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 9:28 pm

Można by powiedzieć, że kiedy Saga usłyszał słowa skierowane do niego jego ogon lekko się uniósł ale nie widocznie. Nie lubił okazywać przyjaźni do nikogo poza swoim właścicielem, mną.
-Ach właściwie gdzie moje maniery, siebie przedstawiłam a jego nie.  To jest Sagarell, mój towarzysz i wierzchowiec. Jest dość młodym wilkiem. - No i pewnie bym więcej tak gadała gdyby nie to że właśnie on ugryzł mnie w palec.
-No już, już nie wstydź się - Dziwne ale im bardziej on szczęśliwy tym bardziej się na mnie wyżywa. To dziwne, że wystarczy kilka słów aby go uszczęśliwić, jednak wciąż raczej nie był przyjazny dla Libry.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 9:34 pm

Libra nigdy nie widział sensu w tego typu kontaktach ze zwierzętami, bo choć wierzył w ich inteligencję, to nie umiał się przy nich zachować.
- Czas na mnie - mruknął niepewnie.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 9:43 pm

-E tak, to już wiem. - powiedziałam niepewnie. Trochę się już zbierał tam. Nie żebym miała coś przeciwko , wysoki przystojny facet , trochę tajemniczy ale chyba mało zdecydowany
-Do zobaczenia - pożegnałam go choć sama wciąż nie wiedziałam czy będę się stąd zbierać czy nie. Mój Saga wlepiał swoje ślepia w Libre, jakby wciąż było mu mało miłych słówek, ale mimo to grzecznie czekał na jakikolwiek mój ruch.
Powrót do góry Go down
Libra Taegan
Miłośnik ksiąg i pism
Libra Taegan


Liczba postów : 33

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 9:44 pm

Libra, zupełnie już ogłupiony tym, o co chodziło wilkowi, zmarszczył brwi patrząc mu w ślepia. Poprawił tobołek. Zwyczajnie nie rozumiał zwierząt.
- Dobranoc.
Odwrócił się i odszedł.
Powrót do góry Go down
Nihal Troisi
Były złodziejaszek
Nihal Troisi


Liczba postów : 43

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 10, 2013 9:53 pm

Pomachałam Kronikarzowi z nadzieją że jeszcze się spotkamy, może dowiem się wtedy więcej o tajemniczym tobołku. Po tym przykucnęłam aby być na wysokości wilka, który odwrócił się pyskiem do mnie.
-Ty to już w ogóle nie wiesz jak zachowywać się wśród innych, co nie? - skarciłam wilka jak jakiegoś psa domowego. -Najpierw warczysz a później miłych słówek oczekujesz. No i za tego palca dostaniesz w domu - No może mnie tak nie bolał i nie krwawił ale trzeba nauczyć go dobrych manier. W końcu to mój wierzchowiec. No nic po chwili wstałam, usiadłam mu na grzbiet i ruszyliśmy przed siebie. No dobra po prostu w bliżej nieokreślonym kierunku.

[zt]
Powrót do góry Go down
Cilivren Farrell
Tańcząca z błyskawicami
Cilivren Farrell


Liczba postów : 83

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyWto Sie 20, 2013 8:24 pm

Dziewczyna szła spokojnie ulicą, uważnie rozglądając się dookoła. Chyba nic takiego się nie działo, a przynajmniej na razie tego nie zauważyła. Była naprawdę ciepła noc, aż przyjemnie się chodziło po takiej pięknej ulicy. Co tu się mogło dziać? W końcu teraz znajdowała się w jednej z najspokojniejszych dzielnic Stolicy...
Powrót do góry Go down
Spectro

Spectro


Liczba postów : 35

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyWto Sie 20, 2013 8:27 pm

Tak, było ciepło, ale na złotych alejach nie było ludzi. Latarnie paliły się, oświetlając swym ciepłym blaskiem kamienne ścieżki, ale w pobliżu nie było ani żywej duszy. Tylko chwila... słychać było tylko jakieś szmery gdzieś za wysokim murem. O! I ktoś kichnął! Dość donośnie i nisko.
Powrót do góry Go down
Cilivren Farrell
Tańcząca z błyskawicami
Cilivren Farrell


Liczba postów : 83

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyWto Sie 20, 2013 8:36 pm

Gdy usłyszała te odgłosy, przystanęła na chwilę, by sprawdzić, czy aby się nie przesłyszała. Zwróciła się w kierunku, z którego dobiegały. Mur. Prześlizgnęła się na drugą stronę, by zobaczyć, co tam się dzieje. Może po prostu była przewrażliwiona? To, że ktoś tam był nie musiało wcale znaczyć, że to jeden z tych dziwaków, o których mówił Evan. Jednak zawsze wypadało sprawdzić.
Powrót do góry Go down
Spectro

Spectro


Liczba postów : 35

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyWto Sie 20, 2013 9:16 pm

To, co zobaczyła, mogło ją nie tyle co przestraszyć, ale co zadziwić. Faktycznie, człowiek przypominał dziwka. Był nieco zgarbiony, z brodą sięgającą prawie do samej ziemi. Jego ubranie było tak naprawdę szmatami obwiązanymi wokół ciała, nieco cuchnącymi, ale za to kolorowymi. Dłońmi grzebał w żelaznym śmietniku, który stał przy jednej z latarni. Papierowe torebki czy zielenina był tylko niektórymi z jego zbioru. A przy okazji to, co mu się nie przydało, wyrzucał za śmietnik. Oj, niekulturalne zachowanie! No ale czego tu się spodziewam po bezdomnym?
Powrót do góry Go down
Cilivren Farrell
Tańcząca z błyskawicami
Cilivren Farrell


Liczba postów : 83

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySob Sie 24, 2013 1:19 am

Ten widok naprawdę ją zdziwił i wprawił w pewne zażenowanie. Nie miała tak naprawdępojęcia, co w tej sytuacji zrobić. Z jednej strony ten bezdomny nie zakłócał spokoju publicznego, z drugiej jednak te wyrzucane przez niego śmieci jednak mogłyby być pozbierane. I teraz proste pytanie: zwrócić, nie zwrócić uwagi? Dziewczyna szybko myślała. No dobra, przecież jeśli mu to lekko wytknie, to chyba nic się nie stanie.
- Proszę pana, rozumiem, że rozrzucone przez pana śmieci wkrótce pan posprząta?- to nie do końca było pytanie. Raczej stwierdzenie i coś z łagodnego rozkazu. Ciekawe jak się to wszystko skończy...
Powrót do góry Go down
Spectro

Spectro


Liczba postów : 35

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyPon Sie 26, 2013 8:22 pm

Bezdomny zatrzymał się w tym, co aktualnie robił i stał tak przez długie minuty. W końcu nagle, w jednym momencie obejrzał się na Cilivren. Miał wręcz rażące, błękitne oczy, ale bez źrenic. Gwardzistka zapewne mogła się przestraszyć. Przyglądał jej się, jakby niekoniecznie dotarło do niego to, co powiedziałą.
Jego palce rozprostowały się i wyleciało z nich kilka ogryzek po owocach.
Powrót do góry Go down
Cilivren Farrell
Tańcząca z błyskawicami
Cilivren Farrell


Liczba postów : 83

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyPon Sie 26, 2013 8:30 pm

Co to było? Te oczy zdecydowanie nie były naturalne, każdy normalny człowiek miał źrenice. Dziewczyna na ten widok cofnęła się o krok ze zdumienia i chwilowego strachu. Ale to jej szybko minęło. Zauważyła od razu, że nie do końca do niego dotarło to, co powiedziała, powtórzyła to więc bardziej zdecydowanym tonem.
- Proszę pana, proszę przestać zaśmiecać publiczne miejsce.
Powrót do góry Go down
Spectro

Spectro


Liczba postów : 35

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyWto Sie 27, 2013 8:08 pm

- Kanistras - powiedział tylko. - Daj mi kanistras.
Te słowa wypowiedział już jakoś inaczej. Gardłowo. Nisko. Jakby wstapiła w niego zupełnie inna osoba. A cóż to był kanistras? Może Cili się domyślała?
Zrobił krok w jej kierunku. Z jego dłoni spadły szmaty i dłoń okazała się być... łapą! Kocią, wielką łapą z długimi pazurami.
- Kanistras...
Coś zawibrowało w powietrzu. Mdły zapach magii dał o sobie znać.
Powrót do góry Go down
Cilivren Farrell
Tańcząca z błyskawicami
Cilivren Farrell


Liczba postów : 83

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyWto Sie 27, 2013 8:20 pm

Dziewczyna cofnęła się o krok. Kanistras... domyslała się, że to prawdopodobnie nakiś narkotyk, pewnie przez niego ten człowiek był taki odmieniony. Teraz już kompletnie nie wiedziała, co robić. Coś stało na przeszkodzie w zabiciu go, nie chciała tego robić. Trzeba było mu pomóc, nie wiedziała jak.
Gdy ukazał swoją rękę, źrenice Cili rozszerzyły się, a ona sama ponownie się cofnęła. Chociaż się na tym zbytnio nie znała, to i tak wyczuła mdły zapach. Magia. Co tutaj się działo? Położyła dłoń na rękojeści miecza i rozglądała się nerwowo dookoła.
Powrót do góry Go down
Spectro

Spectro


Liczba postów : 35

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyWto Sie 27, 2013 8:29 pm

Nikogo oprócz nich nie było. W okolicy było spokojnie, cicho... za cicho. Istota potrząsnęła głową i nagle szmaty opadły na ziemię. Wyglądał tak, jakby zwyczajnie wyparował!
Powrót do góry Go down
Cilivren Farrell
Tańcząca z błyskawicami
Cilivren Farrell


Liczba postów : 83

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyWto Sie 27, 2013 8:35 pm

Była kompletnie zdezorientowana. Ludzie tak po prostu nie znikają! Chociaż była na wielu patrolach w swoim życiu, to coś takiego nigdy jej nie spotkało. Co to było? Jeśli inni ludzie też tak znikali, to co takiego było przyczyną? Gorączkowo rozejrzała się dookoła, ale nie niczego nie zauważyła. Na wszelki wypadek dobyła miecza. Powoli zaczęła się cofać, jednak szybko się opamiętała. Schowała na moment broń, aby spokojnie podejść i obejrzeć lepiej pozostałości po mężczyźnie, który jeszcze przed chwilą tu stał. Uklękła przy tym miejscu i zaczęła uważnie przeglądać wszystkie rzeczy.
Powrót do góry Go down
Spectro

Spectro


Liczba postów : 35

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySro Sie 28, 2013 12:53 pm

Popełniłaś błąd podchodząc do szmat i dotykając ich. W jednym momencie spod szmat wyskoczyła pantera. Czarna, z żółtymi ślepiami, które lśniło złowrogo w świetle księżyca. Rzuciła się na Cili z pazurami.

Kostki kostki!
1, 2 - pazury pantery sięgają twojego ciała i zagłębiają się w skórze, przez co tracisz równowagę i zmysł orientacji; rany na klatce piersiowej; -20 od energii życiowej
3, 4, 5 - zdołałaś uskoczyć, ale pazury pantery rozorał ci nogę; rany na nodze; -10 od energii życiowej
6 - w ostatniej chwili zdążyłaś umknąć, pantera potknęła się. Masz czas, by wyciągnąć broń.
Powrót do góry Go down
Cilivren Farrell
Tańcząca z błyskawicami
Cilivren Farrell


Liczba postów : 83

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptySro Sie 28, 2013 1:37 pm

To było tak nagłe, że dziewczyna nie była w stanie zareagować, na całe szczęście jednak instynkt pokierował ciałem w zastępstwie umysłu. Niestety nie odskoczyła wystarczająco szybko i pazury pantery jej nie ominęły. Z gardła dziewczyny dobył się trwający dosłownie sekundę krzyk, krzyk bólu i trwogi. Szybko spojrzała na swoją nogę, była rozorana trzema liniami na prawie całej długości. Ale mogło być gorzej, nie były aż tak głębokie jak się spodziewała. Spojrzała na zwierzę i szybkim ruchem dobyła miecza i z przyzwyczajenia stanęła miękko na nogach, czego od razu pożałowała, ponieważ zranione miejsce dotkliwie dało o sobie znać. Zacisnęła jednak zęby i postarali się nie przejmować bólem. Przygotowała się do następnego ataku.
Powrót do góry Go down
Spectro

Spectro


Liczba postów : 35

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyCzw Sie 29, 2013 1:41 pm

Panter stanęła n lekko ugiętych łapach i na razie szczerzyła tylko zęby ze złości. Koty jak to koty - nigdy nie wiadomo, kiedy zareagują. Powietrze zawibrowało od magii, ale miało to tylko zdezorientować Cili. Pantera odskoczyła w bok, potem znów i rzuciła się po raz kolejny na Gwardzistkę.

1, 2, 3 - nie udaje ci się odskoczyć z powodu krwawiącej rany na nodze, pantera wytrąciła ci miecz z ręki, musisz siłować się z nią gołymi rękami; - 5 do energii życiowej;
4, 5 - unikasz bezpośredniego ciosu, udało ci się ciąć panterę w udo, dzięki czemu jest osłabiona
6 - cięłaś panterę tak, że możesz ją bez namysłu zaatakować jeszcze raz i być może wygrać ten pojedynek
Powrót do góry Go down
Cilivren Farrell
Tańcząca z błyskawicami
Cilivren Farrell


Liczba postów : 83

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyNie Wrz 01, 2013 11:37 am

Na całe szczęście dziewczyna w porę się opanowała i pazury pantery minęły ją o centymetry, a ta szybko i mocno cięła ją w udo. Po tym zranieniu widocznie kulała, i dobrze. I co dalej? Pantery co prawda osłabiona, ale wciąż była groźna. Teraz tylko Cili musi się skupić na walce tak, aby nic innego jej nie zajęło myśli, bo zwierzę było zdecydowanie szybsze niż wilki, nawet te przerośnięte. No cóż, robota to robota, sama ją chciała. Postanowiła wykorzystać chwilę rozproszenia pantery i szybko cięła ją w szyję.
Powrót do góry Go down
Spectro

Spectro


Liczba postów : 35

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyNie Wrz 01, 2013 1:02 pm

Kosteczki, kosteczki!

1, 2 - pantera nie ma siły odskoczyć, celnie tniesz ją w szyję, a ona pada.
3, 4 - pantera nie odskoczyła, ale okazało się, że miecz wszedł nie wystarczająco płytko i zanurzyła swoje zębiska w twojej nodze.
5, 6 - pantera tak niefortunnie uskoczyła, że twój miecz przeszedł na wylot. Zwierzę na pewno nie żyje.
Powrót do góry Go down
Cilivren Farrell
Tańcząca z błyskawicami
Cilivren Farrell


Liczba postów : 83

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyNie Wrz 01, 2013 2:11 pm

Miecz gładko wszedł w ciało pantery, spod ostrza popłynęła krew. Trafiła wręcz idealnie, broń przeszła na wylot. Dziewczyna chwilę tak stała nie poruszając się. W końcu otrząsnęła się i wyjęła miecz przy okazji pryskając na siebie odrobiną krwi zwierzaka, oraz zaczęła go wycierać z krwi o martwą już panterę. To już koniec. Przynajmniej taką miała nadzieję, w końcu jutro (a może dzisiaj?) całe Shiwath wita Białą Sowę, a Cili raczej chciała na tej uroczystości się zjawić. I to nie pocharatowana przez dzikie zwierzęta tak, że nie byłaby w stanie sama utrzymać się na nogach.
Po oporządzeniu broni zajęła się swoją nogą, bądź co bądź poranioną. Usiadła i oberwała kawałki nogawek spodni i zrobiła sobie z nich prowizoryczne opatrunki.
Powrót do góry Go down
Spectro

Spectro


Liczba postów : 35

Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje EmptyNie Wrz 01, 2013 5:44 pm

Pantera leżała trupem, ale mogłaś jeszcze na niej zarobić. Kły miała wyjątkowo ostre, więc może je gdzieś sprzedasz? Futro było gęste, czarne - świetnie nada się chyba na futro. Decyzja należy do ciebie~

Nagrody:
- 1 kryształ
- 2 punkty do zwinności, 1 do siły
- 3 punkty do specjalizacji
- 5 drakot do sakiewki
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Złote Aleje Empty
PisanieTemat: Re: Złote Aleje   Złote Aleje Empty

Powrót do góry Go down
 
Złote Aleje
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shiwath :: Stolica Lerena :: Dzielnica Podpałacowa Lereny :: Złote Aleje-
Skocz do: