Shiwath
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Przez pustą ścieżkę kroki me prowadzą, przez pustą ścieżkę chodzić co dzień muszę. Może o ścieżkę inni też zawadzą, może tak samo oddadzą swą duszę. Gdy się rozglądam, nikogo nie widzę, lecz gdy wzrok spuszczę, spojrzeń czuję wiele...
 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Zasady walki, rzuty kośćmi

Go down 
AutorWiadomość
Lady Vernea
Najwyższa Cesarzowa Shiwath
Lady Vernea


Liczba postów : 96

Zasady walki, rzuty kośćmi Empty
PisanieTemat: Zasady walki, rzuty kośćmi   Zasady walki, rzuty kośćmi EmptySob Mar 23, 2013 3:23 pm

Zasady walki, rzuty kośćmi 9aydn7

W walkach oraz pojedynkach, które są sędziowane przez MG, mogą wykorzystywane być KOŚCI. Użytkownik post wcześniej zostanie powiadomiony i poproszony przez MG o to, by rzucił kością. Potem MG, wzorując się na sześciu ściankach kostki, decyduje o tym, jakiej czynności będzie odpowiadała liczba wyrzuconych oczek.

Zajmijmy się więc samym mechanizmem rzutu. Wygląda on następująco:

 1. Pierwsza czynność to wejście do tematu, w którym będą odbywały się rzuty kostkami. Tylko w tym temacie, nigdzie indziej, możemy wykonać rzut --> KLIK.
 2. Następnie przewijamy na dół strony, by zobaczyć okno tekstowe. Klikamy w "POST REPLY".

  Zasady walki, rzuty kośćmi 108ejaf
 3. Kolejnymi czynnościami są:
  1. Wpisanie w oknie tekstowym informacji dotyczącej rzutu kostką.
  2. Zaznaczenie zakładki "Los" - czynność konieczna!
  3. W tym okienku zostawiamy liczbę kostek - 1! Użytkownik może zmienić ich liczbę, jeśli zostanie o to poproszony przez MG.

Zasady walki, rzuty kośćmi Oh2r00

Opisany mechanizm możemy zastosować w następującej sytuacji:
"Pan X wybrał się na spokojny, popołudniowy spacer. Niestety ta przejażdżka nie była tak spokojna. Zza krzaków łypał na niego wilk z zamiarem zaatakowania go. Pan X zauważył to i chciał uciec."

MG pisze post, w którym zawiera czynności odpowiadające liczbom na ściankach kostki i dopiero potem użytkownik jest proszony, by wykonać rzut kostką!
Przykład:
1, 2 - pan X potyka się, wilk wykorzystuje sytuację i atakuje go
3, 4 - pan X ucieka, wilk wyskakuje na niego zza krzaków, ale rani tylko jego nogę. Pan X może uciekać dalej
5, 6 - wilk decyduje się jednak nie atakować, pan X ucieka i nie doznaje ran

Czynności nie zawsze będą opisywane za pomocą par liczb, jak to było ukazane w przykładzie, lecz MG może zmienić ich rozmieszczenie. Jednak za każdym razem użytkownik ma obowiązek dostosować swój post do opisanych przez MG czynności zależnie od swojego rzutu. Liczbę wyrzuconych oczek należy wpisać na samym początku postu, w nawiasie, np. (wynik - 5).
! Im więcej punktów statystyki jest rozdane na daną cechę, tym większe prawdopodobieństwo, że pary liczb i wytypowane przez MG czynności pozwolą postaci odnieść sukces!

Efekt rzutu kostką:

Zasady walki, rzuty kośćmi 24m5izp

Walki mogą odbywać się między MG i przeciwnikami, które przedłożył postaci bądź też między samymi postaciami. W obu tych przypadkach obowiązują zasady rzutu kostkami. W czasie takich pojedynków w postach MG będą podawane dokładne wytyczne, co do statystyk postaci. Znaczy to, że ze względu na wykonane interakcje zostaną dodane bądź też odjęte poszczególne punkty, np.
Pan X niestety został zaatakowany przez wilka, który złamał mu rękę --> -10 punktów do energii życiowej, -2 do zwinności, w pole profilu zostanie wpisana przez MG "odniesiona rana" - złamana ręka.. Może być ona zmieniona tylko i wyłącznie przez admina/MG. Punkty zostają przywrócone, a rany "wymazane" po upływie określonego przez MG czasu. Jeśli jednak postać nic nie zrobi ze swą raną, czyt. nie uda się do lecznicy, nie poprosi o pomoc medyka, termin może zostać przedłużony bądź też mogą zostać odjęte kolejne punkty z energii życiowej. Postać może umrzeć! Dlatego dbajmy o jej stan zdrowia!

Zasady walki, rzuty kośćmi 33lkzft

Epizody to po ludzku po prostu akcje! Co jakiś czas będą one organizowane, żebyście mogli wy, użytkownicy, nazbierać trochę punktów bądź też nagród w postaci przedmiotów, które na pewno przydadzą się w fabule.
Epizody są zawsze kontrolowane przez MG i przeważnie może w nich uczestniczyć określona ilość osób.
Możemy przejść zatem do nagród!
W epizodach można zdobywać określone przedmioty oraz "walutę", którą następnie będzie można wymieniać na przedmioty wyższej jakości i z większymi możliwościami, ale także na inne dobra - walutę pieniężną, punkty statystyk. Ta waluta to KRYSZTAŁY. Uzyskaną liczbę kryształów MG/Admin wpisuje do odpowiedniej rubryki w profilu postaci.
Powrót do góry Go down
https://biala-sowa.forumpl.net
 
Zasady walki, rzuty kośćmi
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Rzuty kośćmi
» Zasady korzystania
» Zasady korzystania
» Zasady wymieniania się bannerami

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shiwath :: Księgozbiór :: Księga Wiedzy :: Wiedza podstawowa-
Skocz do: