Shiwath
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Przez pustą ścieżkę kroki me prowadzą, przez pustą ścieżkę chodzić co dzień muszę. Może o ścieżkę inni też zawadzą, może tak samo oddadzą swą duszę. Gdy się rozglądam, nikogo nie widzę, lecz gdy wzrok spuszczę, spojrzeń czuję wiele...
 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Miejsca zamieszkania

Go down 
AutorWiadomość
Lady Vernea
Najwyższa Cesarzowa Shiwath
Lady Vernea


Liczba postów : 96

Miejsca zamieszkania Empty
PisanieTemat: Miejsca zamieszkania   Miejsca zamieszkania EmptyWto Kwi 09, 2013 5:51 pm

Na Archipelagu miejsca zamieszkania dotyczą różnych warstw społecznych lu też istot. Owe miejsca znajdują się w różnych częściach cesarstwa.


Dzielnice stolicy i mieszkania

Temat - KLIK
Dzielnica Podpałacowa - najbardziej ekskluzywny rejon stolicy. Mieszkają w niej głównie ludzie zamożni wszelkich ras silnych i średnich oraz elfy, które zdecydowały się przystać z ludźmi i wybiły się zawodowo, arystokraci, gwardziści wyżsi rangą, personel pedagogiczny Uczelni. Mieszkania w tejże dzielnicy się zaopatrzone we wszelkie sprzęty wysokiej klasy w użytku oraz estetyce wyglądu. Łazienki zaopatrzone są w złote lub srebrne wanny, zlewy, kraniki, lustra mają złote ramy czy też zdobienia z drogich kamieni. Podłogi wyłożone są drewnem najwyższej jakości, tak samo jak szafy, stoły, etażerki i wszelkiego rodzaju meble będące integralną częścią mieszkania. Łóżka posiadają baldachimy, ściany wymalowane są pięknymi obrazami. Lokale w tej dzielnicy składają się z trzech pokoi, obszernej łazienki i kuchni - osoby opisujące swoje mieszkanie biorą to pod uwagę, a wyposażenie i urządzić według swoich upodobań. Mieszkania znajdują się w pięknych, zadbanych kamienicach.

Dzielnica Kupiecka i Stare Miasto - dzielnica zaraz pod dzielnicą Podpałacową, w której mieszkają pozostali mieszkańcy Shiwath. Niektórzy posiadają swoje interesy, a inni pracują na zlecenia, ale to jest nieważne - wszyscy mieszkają właśnie tutaj. Stare kamienice czy nieco nowsze domy zazwyczaj mają po dwa pokoje, dość małą łazienkę i kuchnię. Sprzęty są zwyczajne, bez zbędnych zdobień i złoceń, meble wykonane są z gorszej jakości drewna, ale dobrze się trzymają. Ściany nie są zdobione, podłogi mogą czasami skrzypieć, okna mogą nie być do końca szczelne, ale przecież to zawsze własne cztery kąty, prawda? Rozmieszczenie pokoi należy wziąć pod uwagę przy opisywaniu swojego mieszkaniu. Mieszkania znajdują się w nieco gorszych, ale całkiem ładnych kamienicach.


Kompleks mieszkalny świątyni

Temat - KLIK
Kompleks mieszkalny to duży budynek, który znajduje się za świątynią, niedaleko ogrodów. Mieszczą się w nim pokoje, czasami jedno- czasami dwuosobowe. Ściany są z lekkiego kamienia, podłogi z litego drewna, okna są duże i prostokątne. W każdym pokoju znajduje się kominek, dzięki któremu śnieżną porą jest cały czas ciepło. Znajduje się tu także miękkie łóżko, parę mniejszych puf obitych miękkim materiałem, jeden stół, krzesła i kilka świeczek. Pokoje urządzone były skromnie.


Wyspa Ralia

Temat - KLIK
Na Ralii znajdują się tylko i wyłącznie domy, ale niestety nie są one piękne i wyremontowane. Co prawda domy są w dobrym stanie, ale jednak ich zaopatrzenie nie jest tak bogate jak mieszkań w stolicy. Rasy zamieszkujące wyspę (wszystkie oprócz chochlików i duchów natury) w głównej mierze miały zamysł oddzielenia się od gwarnego życia miasta albo w ogóle od Shiwath. Życie na wyspie jest o tyle trudniejsze, że gdy tylko mieszkańcy będą potrzebowali dostępu do, np. skarbca, będą musieli wyrwać się ze swego małego światka i przedostać się statkiem do stolicy.
Domy budowano zawsze z dala od wulkanu. Zazwyczaj składały się one z dwóch pokoi, niewielkiej łazienki oraz aneksu kuchennego obecnego w jednym z pokoi. Opisy dostosowujemy do standardów.


Osada przy górskim stoku

Temat - KLIK
Osada znajduje się przy górskim szlaku w związku z czym często można spotkać w tamtejszej gospodzie sporo turystów, którzy albo dopiero co przybyli do Shiwath albo z urządzili sobie przerwę w drodze na port za górami. Domki w osadzie są niewielkie, bo składają się zaledwie z jednej izby, ewentualnie dwóch mniejszych. Wychodek znajduje się za domkiem. Za pozwoleniem administracji można stworzyć piętro, które także będzie składać się zawsze z jednej izby. Warunki mieszkaniowe są uboższe, ale tereny okalające osadę w pełni to wynagradzają.


Enklawa Elfów

Temat - KLIK
Enklawa Elfów położona jest w samym centrum puszczy położonej przy pasmie górskim. Dojście do niej jest praktycznie niemożliwe, oczywiście dla elfów tam bytujących nie stanowi to większego zagrożenie, natomiast dla podróżnych - tak. Domy są drewniane, ale dodatkowo wzmocnione magią oraz innymi, bardziej przyziemnymi materiałami budowlanymi. Składają się z jednej, dużej izby oraz niedużej łazienki. Za domkiem jest także wydzielony mały skrawek ziemi na uprawę małej roli czy też trzymania zwierząt hodowlanych, np. kur czy świń. Elfy nigdy nie narzekały na swoje warunki, w końcu mogły znaleźć swoje własne, nieduże i poniekąd całkiem ciasne, miasto. Przebywają tutaj elfy, które zechciały żyć ze swoimi rodakami i odrzuciły miejskie życie.


Dolina Sidus

Temat - KLIK
Dolina Sidus to miejsce bytowania tylko i wyłącznie centaurów. Idealnie położenie doliny w stosunku do gwiazd pozwala na dokładne określenie wszelkich astronomicznych i astrologicznych cech nieboskłonu. W tym miejscu aury każdego rodzaju magii są wyjątkowo silne, mówi się nawet, że dzięki ich skrzyżowaniu centaury posiadły moc władania nad nieboskłonem.
Domy w Dolinie to tak naprawdę namioty stworzone z bardzo trwałego materiału. Każdy centaur posiada swój, natomiast Wódz Centaurów posiada namiot zdecydowanie większy od pozostałych.

UWAGA!
Nimfy nie posiadają własnego, odosobnionego miejsca zamieszkania. W związku z tym, że każda nimfa odpowiedzialna jest za poszczególny żywioł, potrafi także ona "wtopić się" niejako w to, co ten żywioł prezentuje, np. nimfa wodna - to znaczy, że będzie mogła mieszkać w wodzie i nic jej się nie stanie; nimfa leśna - potrafi wtopić się w drzewo (dosłownie) pozostając przy tym niezauważoną.


Las chochlików

Temat - KLIK
Las chochlików jest pełen tajemnic, które skrywane są przed istotami z zewnątrz. Jedną z tych tajemnic są... chochliki! Las doskonale spełnia rolę ochronną i zabezpiecza swoich mieszkańców przed myśliwymi, łowcami głów i magicznych stworzeń. Sama istota magii widoczna jest już w tym, że las znajduje się bardzo blisko wulkanu Eterna, a jednak ani jedno drzewo nie ucierpiało.
Chochliki, ze względu na swoją budowę (są niewielkich rozmiarów) zamieszkują dziuple drzew w samym centrum lasu. W związku z tym, że akurat tam drzewa są najgrubsze, to i dziuple są dość dużych rozmiarów. Zmieści się parę "sprzętów": łóżko chochlika, jakiś stolik, krzesło?, parę mniejszych rzeczy. Zaopatrzenie dziupli leży w kwestii chochlika.
Powrót do góry Go down
https://biala-sowa.forumpl.net
 
Miejsca zamieszkania
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shiwath :: Księgozbiór :: Księga Wiedzy :: Wiedza o świecie-
Skocz do: