Shiwath
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Przez pustą ścieżkę kroki me prowadzą, przez pustą ścieżkę chodzić co dzień muszę. Może o ścieżkę inni też zawadzą, może tak samo oddadzą swą duszę. Gdy się rozglądam, nikogo nie widzę, lecz gdy wzrok spuszczę, spojrzeń czuję wiele...
 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Miejsce najgłębszej wiary - świątynie

Go down 
AutorWiadomość
Lady Vernea
Najwyższa Cesarzowa Shiwath
Lady Vernea


Liczba postów : 96

Miejsce najgłębszej wiary - świątynie Empty
PisanieTemat: Miejsce najgłębszej wiary - świątynie   Miejsce najgłębszej wiary - świątynie EmptyPon Lip 29, 2013 8:01 pm

Jest to główny budynek kompleksu świątynnego, który obejmuje swą powierzchnią cztery mniejsze pomieszczenia, które należą do każdego z bożków. Świątynia jest otwarta dla każdego w godzinach od świtu do wczesnego wieczora. W tym czasie kapłanki usługują wiernym i usługują im w miarę swoich możliwości. Dookoła rozstawiona jest kolumnada z białego marmuru, które podtrzymują dach również wykonany z tego materiału. W podłodze można się niemal przejrzeć, o ile zostanie właściwie wypolerowana. Wejście znajduje się od południowej strony.
Przed każdym posągiem znajduje się wolna przestrzeń, gdzie można składać swoje ofiary.

Dla przypomnienia:

  • Demedes - boginka lasów, leśnego życia i wszelkiego życia, które bezpośrednio dotyczy natury. Przedstawiana jest zazwyczaj jako jasnowłosa, wysoka kobieta o dostojnej twarzy, mądrych oczach oraz jelenich rogach na głowie. W dłoniach zazwyczaj trzyma elfi łuk i strzały, co znaczy, że jest patronką łowców oraz myśliwych. Jest skąpo odziana, ale wyjątkowo piękna. Jej posąg stoi w zachodnim skrzydle Wieży Początku i Końca.
  • Kayran - uważany jest za starszego brata Demedes, który włada wielkimi i mniejszymi wodami Shiwath. Istoty uważają, że to on winien jest sztormom, ale także i jemu zawdzięczają wylewy wody na pola uprawne. To od niego spada deszcz. Zazwyczaj przedstawiany jest w długiej, błękitnej szacie i ciemnym, przypominającym morskie fale płaszczu. W jednej dłoni trzyma zwykły kij, po drugim ramieniu spływa strumień wody. Jego oczy są jasnobłękitne, twarz pociągła, jasne włosy spięte w krótki kucyk. Jego posąg również stoi w zachodnim skrzydle Wieży Początku i Końca.
  • Zethra - boginka płodności, domowego ogniska i rodzinnego spokoju. Odpowiedzialna jest za wszystkie rodziny, uczucia i emocje towarzyszące istotom. Na posągach zazwyczaj rozkłada ramiona, jakby chciała przygarnąć wszystkich do siebie, jej twarz jest jasna, promienieje od niej miłością, dobrem, spokojem; po jej talii spływa prosta, biała, długa suknia. Każdy, kto ma rodzinne czy miłosne problemy może do niej przyjść i w modlitwie poprosić o radę. Jej posąg znajduje się we wschodniej części Wieży Początku i Końca.
  • Rehath - bożek odpowiedzialny za każdy rodzaj magii, ich aury oraz przepływ mocy przez archipelag Shiwath. Przedstawiany jest zazwyczaj z trzema kulami, które kolejno przedstawiają magię pierwotną, naturalną oraz tworzenia. Ubrany jest w powłóczystą, srebrną szatę. Jego twarz jest poważna, brwi zmarszczone, spojrzenie pełne determinacji i hartu ducha. Jego posąg stoi we wschodnim skrzydle Wieży Początku i Końca.


Posągi Radgana i Reviela znajdują się w tylnej, północnej, najbardziej rozległej części świątyni. Są z pewnością największe ze wszystkich znajdujących się tutaj. Jednak jest w nich coś... dziwnego. Za każdym razem, gdy podejdziesz do ich posągów możesz poczuć się niekomfortowo. Od Radgana bije niepokój i hardość, a od Reviela ciepło i miłość.
Powrót do góry Go down
https://biala-sowa.forumpl.net
 
Miejsce najgłębszej wiary - świątynie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shiwath :: Pałac Cesarski Shiwath nad stolicą :: Wieża Początku i Końca-
Skocz do: