Shiwath
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Przez pustą ścieżkę kroki me prowadzą, przez pustą ścieżkę chodzić co dzień muszę. Może o ścieżkę inni też zawadzą, może tak samo oddadzą swą duszę. Gdy się rozglądam, nikogo nie widzę, lecz gdy wzrok spuszczę, spojrzeń czuję wiele...
 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Zawody

Go down 
AutorWiadomość
Lady Vernea
Najwyższa Cesarzowa Shiwath
Lady Vernea


Liczba postów : 96

Zawody           Empty
PisanieTemat: Zawody    Zawody           EmptyNie Lut 24, 2013 3:54 pm

Jeśli chcesz zarabiać, musisz pracować! W Shiwath dostępna jest cała lista zawodów, które można wykonywać w zamian za odpowiednią płacę. Mechanizm przydziału działa na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy", ale niestety, jeśli chcesz dostać zawód elitarny (są one zaznaczone na czerwono), to musisz się spieszyć - liczba miejsc ograniczona!

Zawody           359z5l0
1. Uzdrowiciel (5) - wszyscy dobrze wiemy, czym zajmuje się uzdrowiciel - leczy osoby chore! Uzdrowiciel przeważnie leczy za pomocą magii, czyli przedstawiciele tylko niektórych ras będą mogli wykonywać ten zawód. Oczywiście nie brakuje też medyków, którzy leczą tradycyjnie za pomocą bandaży czy leków wyrobionych bez ingerencji magii. Wszyscy uzdrowiciele stacjonują w lecznicy, leczą za darmo, natomiast mogą pobierać opłaty za leczenie prywatne (oczywiście w granicy rozsądku!). Uzdrowiciel powinien wyznaczać się dużą wolą.

2. Kapłanka - to stanowisko mogą obejmować tylko kobiety! Do głównych obowiązków kapłanek należą: składanie ofiar Patronom (np. z kwiatów), modlitwy, dbanie o porządek w Wieży Początku i Końca, a także uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach ważnych dla Archipelagu (święta, festyny, festiwale...). Kapłanki cechują się czystością ducha, serca i ciała, są przykładem dobra i miłości dla wszystkich mieszkańców Shiwath. Już od najmłodszych lat rodzice oddawali młode dziewczynki pod opiekę świątyń, by mogły pobierać nauki podobające się Patronom. Były kształcone w wielu kierunkach, takich jak: przysposobienie magiczne, głównie lecznicze, ale także w kierunku wiedzy geograficznej, historycznej, językowej itp. Dziewczynki, tuż po przystąpieniu do służby, niestety były oczyszczane z narządów pozwalających na rozród.

3. Kowal (4) - ten zawód wykonywać mogą męscy przedstawiciele wszystkich ras pod warunkiem, że będą oni wyróżniać się dużym poziomem siły i wiedza na temat wyrabianych przedmiotów, tzn. wszelkich mieczy, sztyletów - jednym słowem broni oraz narzędzi. Kowal opisuje cennik swoich produktów w temacie swojego warsztatu!
Kowal zatrudnia także swojego pomocnika/ucznia. Na każdego kowala przypada jeden czeladnik!

4. Karczmarz - każda karczma potrzebuje gospodarza, który będzie się nią zajmował. Taką właśnie rolę spełnia karczmarz. To on decyduje o tym czy jego gospoda będzie raczej miejscem do pijackich libacji czy drogą restauracją położoną na dzielnicy Podzamkowej. W temacie gospody powinien być zawarty cennik produktów!

5. Sprzedawca - w królestwie możemy także znaleźć sklepy generalne, gdzie można nabyć produkty sprzedawane przez... sprzedawców! Mogą to być osoby zatrudnione przez właścicieli sklepów oraz ci, którzy sami prowadzą sklep. Cenniki z wyższymi cenami można znaleźć w dzielnicy Podzamkowej, natomiast te z niższymi znajdziemy w dzielnicy kupieckiej czy też w małych sklepikach rozsianych po całym królestwie. Tutaj także obowiązuje cennik!

6. Herold - masz silny głos i chciałbyś rozpowiadać plotki po mieście? Zostań heroldem! Stanowiska heroldów są rozsiane po całym królestwie, ponieważ ktoś musi ogłaszać ważne informacje pochodzące prosto z Cesarskiego Pałacu. Nie mają własnego warsztatu, nie posiadają cennika, ale mogą pobierać opłatę za, np. oświadczenie wszystkim wokoło, że dnia 23 grudnia będzie ślub jaśnie panienki X z szanownym panem Y! Duży poziom woli mile widziany.

7. Gwardzista - gwardzista to nikt inny jak strażnik miejski. Nie zarabia on wprawdzie bardzo dużo, ale jednak ma zapewniony byt w królewskich koszarach. Ich elementem rozpoznawczym jest lekka, srebrna zbroja i herb Shiwath - biała wieża symbolizująca lodowy pałac Cesarzowej na niebieskim tle. Gwardzistą może zostać ten osobnik (kobiety i mężczyźni), który wyznacza się dużym poziomem siły oraz witalność.

8. Płatnerz (4) - jest to osoba zajmująca się wyrobem wszelkich zbroi i militariów dla wojska z królestwa. Wszelkie materiały potrzebne do wyrobu tych rzeczy płatnerz musi odbierać z portu bądź też od hutnika. Cennik również powinien znajdować się w temacie! Co do statystyk, są one takie same jak u kowala. Siła powinna przeważać.

9. Hutnik - osoba przetapiająca wszelkie rudy wydobyte w kopalniach na peryferiach królestwa. Posiada swój własny warsztat oraz dołączony do niego cennik. Zawód, który ma przeważnie bliskie relacje z kowalem i płatnerzem. Siła jest bardzo ważnym czynnikiem w tym zawodzie.

10. Rolnik - bądź też inaczej gospodarz, który pracuje na swoim kawałku ziemi podarowanym przez królestwo. To dzięki takim gospodarzom targ na bulwarze jest zapełniony po brzegi i o każdej porze roku można kupować świeże warzywa. Co najciekawsze, rolnicy nie pracują tylko i wyłącznie przez 3 miesiące, kiedy to przyroda Shiwath budzi się do życia. Zimą królestwo ofiarowuje rolnikom szklarnie zabezpieczające ziemię przed atakiem mrozu, więc rolnicy mogą pracować przez cały rok. Rolnik może też sprzedawać swoje plony obok swojego domu, ale wtedy musi liczyć tez na mniejszy utarg. W takim wypadku cennik także powinien być obecny w temacie.

11. Młynarz (1) - młyn jest potrzebny do mielenia ziarna i wyrabiania mąki, ale przecież taki mechanizm nie może działać sam. Potrzebny jest młynarz! Łatwo może on zarobić drakoty za samą sprzedaż mąki do piekarni. Statystyki: potrzebna jest siła, ale niekoniecznie.

12. Rybak - łowi ryby dla całego królestwa; na targi, prywatne zamówienia, do sklepów generalnych jak również i dla siebie. Cennik jest mile widziany w temacie stacji rybackiej. Wyszczególnione statystyki nie są obowiązkowe.

13. Hodowca (3) - jest on właścicielem fermy zwierząt hodowlanych, takich jak kury, świnie, krowy, gęsi, indyki, i tym podobne. Ale nie tylko! Hodowca może prowadzić także własną stadninę. Cennik jest tutaj ważny, jeśli chcemy sprzedawać te konie bądź inne zwierzęta hodowlane.

14. Rzeźnik - jak wszyscy wiemy osoba, która odpowiedzialna jest dostarczanie mięsa do miasta. Krwisty zawód, nie ma co owijać w bawełnę - postać nie może brzydzić się krwi i być ekologiem. Cennik powinien się znajdować.

15. Antykwariusz (2) - stare książki, zapach pożółkłego papieru, zegarki kieszonkowe i wszystko to, co ma już ponad 100 lat jest głównym konikiem antykwariusza. Jeśli chodzi o antykwariuszy, to mogą też oni pracować w bibliotece pałacowej, jeśli Cesarzowa wyrazi taką chęć. Mogą oni sprzedawać książki w kramach na bazarze, w księgarniach w dzielnicach lub pracować jako "lekarze książek" w bibliotekach. W przypadku sprzedawania książek - cennik w pierwszym poście tematu!

16. Aptekarz - osoba sprzedająca medykamenty bądź też inne specyfiki, które niekoniecznie leczą. Oczywiście w zakres zawodu wchodzi także zielarstwo - umiejętność pozwalająca na rozpoznawanie ziół, zbieranie ich w odpowiedni sposób oraz używanie tak, by stworzyć dany specyfik. Aptekarz jest istotą niezdolną do magicznego tworzenia medykamentów oraz używania mocy do polepszania jakości, więc może nim zostać człowiek bądź też osoba nieprzystosowana magicznie, żeby było jasne. Cennik powinien znajdować się w pierwszym poście tematu!

17. Piekarz - niestety (bądź też stety) ktoś musi produkować dla nas, mieszkańców Shiwath, świeże pieczywo. A nikt przecież nie robi tego lepiej niż piekarze! Osoby pracujące w tym zawodzie mają dobre kontakty z rolnikami, od których kupują zboże i młynarzami, od których kupują mąkę. Swoje wyroby mogą sprzedawać na bazarze, gdzie będą one tańsze bądź też w zakładzie na którejś z dzielnic. Cenniki w obu przypadkach są wymagane!

18. Fryzjer (2) - osoba wykonująca zabiegi za opłatą. W zakres tych usług wchodzą: strzyżenie damskie, strzyżenie męskie, golenie, układanie włosów. Są to tylko propozycje, resztę można wymyślić samemu. Cennik musi się znajdować w temacie!

19. Krawiec - osoba zajmująca się zaopatrywaniem całego królestwa w potrzebne stroje, ubrania, ale także wszelkiego rodzaju materiały do codziennego użytku. Chcesz się ubrać po szlachecku? Kupić szmatki? A może wstążki do włosów? Proszę bardzo, krawiec czeka! Cennik - bardzo ważny.

20. Szewc - wszyscy potrzebują butów, prawda? Właśnie ich produkcją zajmuje się krawiec. Jeśli natomiast mamy już buty, a warto poddać je pewnej naprawie, to także warto zwrócić się do niego! Za naprawy oraz sprzedaż pobierana jest opłata, a ceny zawarte muszą być w cenniku!

21. Drwal - każdy kraj, państwo, miasto, miasteczko czy nawet wioska musi być zaopatrywane w drewno, no ale ktoś to drewno mu si ścinać i przerabiać. Tą osobą jest właśnie drwal. W naszym królestwie drwal powinien założyć swój dom blisko lasu i swojego zakładu - tartaku.

22. Wykładowca - pracuje on w Wielkiej Uczelni, która znajduje się w dzielnicy Podzamkowej. Oczywiście jest to osoba wyuczona w jednej z dziedzin, których uczą w tejże uczelni - historii, geometrii, poprawnej mowie, magii teoretycznej, ogólnej, alchemii, nauce życia (nasza "biologia"). W karcie można wpisać też inną, swoją dziedzinę, której chciałby uczyć dany wykładowca. Warto także wspomnieć, że wykładowca nie uczy tylko i wyłącznie nastolatków czy też dorosłych, ale także i dzieci, które dopiero rozpoczynają swą przygodę z nauką.

UWAGI OGÓLNE:


1. Wymienione powyżej zawody są tylko propozycjami, czyli możecie wymyślać też własne zawody, o ile administrator je zaakceptuje.
2. Cenniki są tworzone przez użytkowników, ale MUSZĄ być one uzgodnione z administratorem! Po otrzymaniu zgody można wkleić taki cennik do tematu. Cenniki można wysyłać na PW adminów.
3. Jeśli twoja postać ma już objęte stanowisko to musisz dokumentować jej poczynania. Robisz to w tym temacie - KLIK.
4. Jeśli nie wiesz, ile co wynosi twoja wypłata, to tutaj znajdziesz dokładnie informacje - KLIK
Powrót do góry Go down
https://biala-sowa.forumpl.net
 
Zawody
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Zawody pilnie poszukiwane

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shiwath :: Księgozbiór :: Księga Wiedzy :: Wiedza o profesjach-
Skocz do: