Shiwath
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Przez pustą ścieżkę kroki me prowadzą, przez pustą ścieżkę chodzić co dzień muszę. Może o ścieżkę inni też zawadzą, może tak samo oddadzą swą duszę. Gdy się rozglądam, nikogo nie widzę, lecz gdy wzrok spuszczę, spojrzeń czuję wiele...
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Shelan Erh
Ogniołak
Shelan Erh


Liczba postów : 69

Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty
PisanieTemat: Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży   Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży EmptyNie Sie 11, 2013 8:07 pm

Gabinet, w którym urzędowała Shelan był okrągły, wyłożony miodowym drewnem i dosłownie zasypany literaturą. Każda półka nosiła na sobie rząd ciężkich tomów i dziwnych artefaktów, księgi piętrzyły się też na podłodze obok biurka, czerwonej kanapy i na stoliku do kawy.

Z tyłu gabinetu widniało dyskretne przejście do sypialni oraz osobistej toalety.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tego dnia panował spokój. Był to pierwszy dzień urzędowania Shelan, dlatego choć z natury była opanowana, czuła dziś niezwykły zapał do działania - tym bardziej drażniło ją, że dziś nikt nie miał żadnego problemu. Stała więc przy oknie, wpatrując się w ludzi na bulwarze.
Powrót do góry Go down
Vortigern
Stoik Niszczyciel
Vortigern


Liczba postów : 24

Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty
PisanieTemat: Re: Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży   Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży EmptyNie Sie 11, 2013 8:31 pm

Shelan mogła dostrzec rosłą postać przemierzającą bulwar i wchodzącą do budynku uczelni, a za chwilę usłyszeć skrzypienie schodów i pukanie do swojego gabinetu. Tak, to Vortigern przybył w pewnej delikatnej sprawie nurtującej go już od bardzo dawna. Gdy mężczyzna otrzymał zaproszenie do środka, pchnął drzwi i wszedł do gabinetu:
- Dzień dobry. - powiedział miło zamykając za sobą drzwi.
Mężczyzna stał nie wiedząc za bardzo co ze sobą zrobić w końcu... Jest istotą niemagiczną, a znajduje się na uczelni, aż strach pomyśleć co istoty szkolące się tutaj mogłyby mu zrobić w przeciągu chwili...
Powrót do góry Go down
Shelan Erh
Ogniołak
Shelan Erh


Liczba postów : 69

Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty
PisanieTemat: Re: Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży   Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży EmptyNie Sie 11, 2013 8:35 pm

Shelan uniosła łagodnie brwi i zwróciła się ku wejściu do gabinetu. Słyszała o kapitanie Vortigernie, ale nie miała jeszcze okazji z nim rozmawiać. Gdy jednak wszedł do środka...
- Oh - wyrwało jej się. - Ależ pan... przepraszam, jest pan bardzo wysoki.
Shelan, choć nie była bardzo niska, zaliczała się do zdecydowanie drobnych kobiet.
- To chyba zły początek rozmowy. Dzień dobry, co mogę dla pana zrobić, Kapitanie?
Nadal czuła się w swojej roli dość niepewnie.
Powrót do góry Go down
Vortigern
Stoik Niszczyciel
Vortigern


Liczba postów : 24

Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty
PisanieTemat: Re: Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży   Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży EmptyNie Sie 11, 2013 9:42 pm

Kapitan po reakcji swojego rozmówcy uśmiechnął się, nie pokazując jednak swych zębów.
- Tak... Jakoś tak wyszło, że jestem sporym facetem. - powiedział miłym tonem - Chciałbym prosić o rozmowę w pewnej delikatnej sprawie, ale najpierw... Czy mogę usiąść? - zapytał mężczyzna rozglądając się za jakimś kątem do siedzenia, no bo skoro nawet na kanapie były książki... Książki, zajmowały całe pomieszczenie! Raj dla czytelników, ale nie dla Vortigerna. Pomimo tego, że lubił wiedzę i kochał czytać to... Pewnie nie wytrzymałby tutaj w zamknięciu, bez żadnych ćwiczeń fizycznych. Mężczyzna zauważył też, że większość ksiąg do niczego by mu się nie przydała, nie był przecież magiem... Czasami tego żałował, ale wtedy uświadamiał sobie, że nie jest też zwykłym przeciętniakiem.
Powrót do góry Go down
Shelan Erh
Ogniołak
Shelan Erh


Liczba postów : 69

Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty
PisanieTemat: Re: Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży   Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży EmptyPon Sie 12, 2013 7:42 am

- Przepraszam, naturalnie. Proszę usiąść.
Machnęła dłonią, a książki z kanapy uniosły się, zakręciły w powietrzu i ustawiły w równy rządek z drugiej strony stolika. Shelan uniosła poły białej sukni, by również usiąść.
- Proszę wybaczyć mi roztargnienie, nadal trudno mi uwierzyć, że tutaj jestem. I nie zdążyłam jeszcze urządzić się w tym gabinecie po swojemu. Herbaty?
Na stoliku wylądowała tacka z filiżankami i imbryczkiem.
Powrót do góry Go down
Vortigern
Stoik Niszczyciel
Vortigern


Liczba postów : 24

Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty
PisanieTemat: Re: Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży   Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży EmptyWto Sie 13, 2013 8:06 pm

Mężczyzna lekko prawą brew i uśmiechnął się siadając na kanapie:
- Dla mnie uporządkowanie tych ksiąg zajęłoby znacznie więcej czasu... - powiedział powoli i sięgnął po herbatę - Dziękuję, chętnie się napiję.
Po paru łykach i krótkiej ciszy Kapitan znów się odezwał:
- Magia... To właśnie w jej sprawie tutaj jestem. Jeśli Pani wie to dobrze, jeśli nie to zaraz się dowie... Otóż, nie urodziłem się w Cesarstwie, jestem imigrantem, a zamieszkuję w stolicy już od trzydziestu lat... Może nie wyglądam, ale jestem już dosyć... stary. Niestety to słowo mnie najlepiej opisuje, oczywiście jak na demona, którym jestem, tego akurat nie mogę ukryć i... nie wiem czy bym chciał... to nadal jestem młody. Wracając jednak do sedna sprawy. Zanim przybyłem do Cesarstwa mieszkałem w kraju demonów bardzo daleko stąd. Jak Pani zapewne wie, nasza rasa nie posługuje się magią, a przynajmniej nie tak jak to Pani przed chwilą zrobiła, mamy swoją specyfikę i już. W tych wszystkich księgach, - tu Kapitan wskazał na opasłe tomy - na pewno są wzmianki o demonach i... Tu pojawia się moje pytanie, czy któryś z nich parał się magią? Chociażby w najmniejszym stopniu. Pytam o to nie dlatego, że sam chcę zostać magiem, a dlatego, że... Słyszałem za młodu pewne plotki o tym jakoby nasz władca był demonicznym magiem. Byłbym wdzięczny gdyby przyjrzała się Pani tej sprawie.
Kapitan odchrząknął i wziął łyk herbatki w oczekiwaniu na odpowiedź.
Powrót do góry Go down
Shelan Erh
Ogniołak
Shelan Erh


Liczba postów : 69

Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty
PisanieTemat: Re: Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży   Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży EmptyWto Sie 13, 2013 8:44 pm

Shelan przysiadła na tej samej kanapie i uniosła do ust filiżankę herbaty. Podobna czekała już na talerzyku obok kapitana, by i on mógł się poczęstować.
- Rozumiem - powiedziała cicho po chwili zadumy. - W każdej rasie istniały, istnieją, i będą istnieć wyjątki, kapitanie. Jestem skora uwierzyć, że plotki mówią prawdę. Choć według mnie nie ma niczego bardziej niebezpiecznego niż demon parający się magią. Uważam, że tego nie należy łączyć.
Powrót do góry Go down
Vortigern
Stoik Niszczyciel
Vortigern


Liczba postów : 24

Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty
PisanieTemat: Re: Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży   Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży EmptyWto Sie 13, 2013 9:25 pm

Kapitan podniósł spodek do ust, ale po odpowiedzi Mistrzyni ręka mimowolnie mu zadrżała. Odstawił herbatę:
- Czuję się urażony. - powiedział powoli i dosyć chłodno - Wrzuca Pani moją rasę do jednego worka. "Wszystkie demony są złe i nie należy im ufać." Tak odbieram Pani wypowiedź. Na przestrzeni dziejów było wiele demonów, które nie wyrządziły żadnej krzywdy innym istotom, albo nawet im pomagały, historia jednak pamięta tylko te czarne charaktery. Pozostaje mi mieć nadzieję, że historia mnie nie zapamięta. - dodał chłodno Kapitan wstając, nie takiej odpowiedzi oczekiwał.
Mężczyzna podszedł do drzwi z zamiarem opuszczenia pomieszczenia i udania się na trening gdzie mógłby rozładować nadmiar energii.
Powrót do góry Go down
Shelan Erh
Ogniołak
Shelan Erh


Liczba postów : 69

Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty
PisanieTemat: Re: Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży   Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży EmptyWto Sie 13, 2013 9:32 pm

Drzwi się nie otworzyły.
- Nie spodziewałam się, że kapitan Cesarskiej Gwardii jest taki nerwowy - westchnęła. - Nie wrzucam żadnej rasy do jednego worka. Znam też taniele, które niszczyły całe narody. Jest pan jednak demonem i z pewnością wie pan, że pańska krew nie jest banalna, jest bardzo niezwykła. Połączenie tej krwi z magią, jakąkolwiek... no może z wyjątkiem leczniczej, ale jeszcze się z tym nie spotkałam, wzbudza w demonach nieprzewidywalne cechy. To dlatego, że rasa ta jest z natury nieprzystosowana do używania magii. Nikt nie potrafi stwierdzić, jak bardzo zmieni się demon po poznaniu magii, a niech się pan nie dziwi, że nikt nie chce tego sprawdzać.
Podniosła się.
- Tak samo wygląda to w przypadku łakow i krwiopijców. Więc niech pan nie będzie taki wrażliwy, panie kapitanie. Przyszedł pan z pytaniem, więc otrzymał pan odpowiedź: tak, jest to możliwe. Jeśli to pana satysfakcjonuje, to żegnam.
Zamek kliknął i drzwi otwarły się z cichym skrzypnięciem.
Powrót do góry Go down
Vortigern
Stoik Niszczyciel
Vortigern


Liczba postów : 24

Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty
PisanieTemat: Re: Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży   Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży EmptyWto Sie 13, 2013 9:49 pm

Kapitan z ręką na klamce odwrócił głowę:
- Tak. Otrzymałem odpowiedź... i Pani opinię, dziękuję. - powiedział powoli Kapitan i uśmiechnął się, ale był to dziwny uśmiech, ani ciepły, ani zimny, uśmiech dla samego uśmiechu, a do tego... tym razem mężczyzna nie krył swoich zębów - Do widzenia. - powiedział i wyszedł, nie trzaskając jednak drzwiami.
Mimo to Mistrzyni będzie chyba musiała wymienić klamkę bo ta lekko się pokruszyła. Mężczyzna schodząc po schodach wyciągnął z jednej z kieszeni mały woreczek, a z niego jedną z tabletek.
- Żebym musiał je dawkować inaczej niż zwykle... no, no, no... - szepnął cicho Vortigern. Mężczyzna przełknął specyfik i po chwili poczuł lekkie rozluźnienie, a część jego negatywnych emocji wyparowała. Tak czy inaczej by pozbyć się reszty będzie potrzebne mu jakieś męczące zajęcie... Może trening albo patrol?

[zt]
Powrót do góry Go down
Shelan Erh
Ogniołak
Shelan Erh


Liczba postów : 69

Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty
PisanieTemat: Re: Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży   Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży EmptySro Sie 14, 2013 9:49 am

Kiedy wyszedł, Shelan przysiadła na kanapie. Pierwsza rozmowa z kapitanem nie poszła zbyt dobrze, ale Shelan spodziewała się po nim mniejszego rasizmu. Nie sądziła, że ktoś tak elokwentny może w ten sposób zareagować na potwierdzone naukowo fakty.
- Jeszcze dużo nauki przed tobą, Shela... - powiedziała do siebie z cichym westchnieniem i niechętnie zaczęła sprzątać.

[z/t]
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty
PisanieTemat: Re: Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży   Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni  na szczycie wieży Empty

Powrót do góry Go down
 
Gabinet i komnaty Wielkiej Mistrzyni na szczycie wieży
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shiwath :: Stolica Lerena :: Dzielnica Podpałacowa Lereny :: Uczelnia-
Skocz do: